Мир і Добро – Pax et Bonum

Францисканський Орден Світських в Борисполі

Лист Форматора Північного Регіону України

Дорогі брати та сестри у святому Франциску!

Запрошую кожного терціара Північного Регіону Украйни до спільної щоденної загальнорегіональної молитви.

Почну з історії. Ще за папи Ліберія в четвертому сторіччі по Христі п’ять паломників повернулися зі Святої Землі з дрібними камінцями з гробниці Марії, що дав їм св. Кирило. Вони і побудували каплицю і назвали її св. Марії Ангелів, де над вівтарем образ Внебовзяття Діви Марії в оточенні ангелів. Порціюнкулою, тобто «клаптик землі», назвали у 576 році ченці Бенедиктинці.

Капличку св. Марії Ангелів Франциск дуже шанував, відбудовував її протягом багатьох років. Тут він зрозумів своє покликання. Всім своїм життям святий прославляв Пресвяту Богородицю. «Всехвальна Мати…» очолює список святих у вступі до Першого Уставу. Хвали до Пресвятої Діви Марії і молитовні звернення до Неї зустрічаються в багатьох творах св. Франциска. Наша Владичиця, Заступниця, Посередниця, Утішителька вислухала Франциска і люди на землі у Порціюнкулі можуть отримати велику благодать.

Наші покликання до Францисканського Ордену Світських були молитовно випрошені попереднім поколінням, а тепер і ми повинні через молитву випросити майбутні покликання до Францисканського Ордену Світських.

Тому запрошую кожного терціара Північного Регіону України молитися «Під милість прибігаємо…» в інтенції «За покликання до Францисканського Ордену Світських в Україні».

Форматор Північного Регіону України
сестра Людмила Данилко